Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

czwartek, 29 sierpnia 2013

Tantrix match!


Tantrix Match!

Wydawnictwo: Grapet
Ilość graczy: 1
Wiek: 8+
Czas gry: 1-10h
Cena: ok 50zł


Co dostajemy w pudełku?
  • 13 plastikowych płytek
  • 12 kart zadań
  • drewniana tacka
  • instrukcja


O co w tym chodzi?

Znana od 1988 roku gra logiczna Tantrix doczekała się  już wielu wersji zadaniowych. Jedną z nich jest Tantrix Match. Do rozwiązania dostajemy 12 kart z zadaniami na 4 poziomach trudności. Oprócz poziomów trudności zadania zróżnicowane są także celem. Do ułożenia mamy pętlę w jednym kolorze, linię ciągłą przechodzącą przez wszystkie płytki lub różnokolorowe odcinki. Układając pamiętamy, aby wszystkie linie były w tym samym kolorze. Jak zapewnia wydawca, każde zadanie ma wiele rozwiązań.


Co o tym sądzę?

Bardzo przyjemna układanka jako przerywnik w trudach dnia codziennego. Jak każda gra tego typu, rozwiązanie zadań skutkuje ułożeniem sobie jakiegoś schematu i nie kusi do ponownego sięgnięcia po nią. Przynajmniej dla mnie. Bardzo lubię wszelkiego rodzaju zagadki logiczne, ale tylko jednorazowo. Nie bawi mnie podbijanie już zdobytej krainy.

Cztery poziomy w tej układance są faktycznie zróżnicowane. Pierwszy wprowadza i "wyjaśnia" cele zadań. Każdy kolejny jest nieco trudniejszy od poprzedniego i wymaga poświęcenia więcej czasu. Choć oczekiwałam więcej po najtrudniejszych poziomach.
Każdy sobie powinien poradzić z zadaniami w Tantrixie poświęcając na to trochę więcej lub mniej czasu. Najbardziej pociągająca jest konieczność kombinowania i logicznego myślenia. Dopasowywania i szukania najlepszych rozwiązań.
Sądzę, że jest to dobry materiał na prezent dla nastolatka i starszego dziecka. Przy dzisiejszym poziomie małpiego nauczania, logiczna zabawka będzie jak znalazł by pobudzić szare komórki do działania.Gra wypożyczona w Gamiko.pl


Moja ocena:

W skali 1-10 daję tej grze 8.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...