Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

wtorek, 20 sierpnia 2013

Władca Pierścieni Gra Karciana LCG

Władca Pierścieni LCG                              

Wydawnictwo: Galakta / FFG
Ilość graczy: 1-4
Wiek: 12
Czas gry: około 60 min
Cena: 109 - 140 zł


Co dostajemy w pudełku?
  • instrukcja
  • zestaw 226 kart
  • 2 plansze zagrożenia
  • 40 żetonów obrażeń
  • 26 żetonów postepu
  • 30 żetonów zasobów
  • 1 znacznik pierwszego graczaO co w tym chodzi?

Władca Pierścieni LCG jest grą kooperacyjną  nazwaną przez firmę FFG żyjącą grą karcianą. W wersji podstawowej otrzymujemy 4 talie różnych sfer: taktyki, ducha, wiedzy i przywództwa
oraz trzy scenariusze do rozegrania wraz z tzw. talią spotkań czyli przeciwnikiem. Do gry przydzielane są maksymalnie trzy postacie bohaterów oraz około 35-40 kart graczy na każdą osobę, w grze turniejowej minimum 50 kart.  Pierwszym scenariuszem jest Przeprawa przez Mroczną Puszczę. Jest on wejściowy - na poziomie trudności 1, co nie znaczy, że przechodzimy go z zamkniętymi oczami . Do jego rozegrania wystarczy talia podstawowa oraz określony na karcie wyprawy zestaw kart strefy przeciwności. Dalej są dwa trudniejsze scenariusze składające się łącznie z pierwszym w opowieść na podstawie Tolkienowskiego świata.
Cała idea żywej karcianki polega na budowaniu swojej talii. Chcąc zagrać w kolejne scenariusze trzeba już składać talie
i kombinować, co przyniesie najlepszy rezultat w danej sytuacji, biorąc również pod uwagę losowość wynikającą z dociągu kart. Kupując zestaw podstawowy możemy grac w 1 lub 2 osoby natomiast posiadając dwa zestawy gra daje możliwość kooperacji we czwórkę.


Co o tym sądzę?

Na początku idea 'zbieraczej' karcianki i jednego tematu odstraszała mnie od gier tego typu, ale kupno Androida Netrunner LCG a w następnej kolejności opisywanego Władcy Pierścieni LCG przekonało mnie do tego stopnia, że nie jestem w stanie odejść od stołu niezagrając następnej partyjki. Kolejne przygody i kolejne karty to po prostu genialne rozwiązanie. Małe dodatki wychodzą co miesiąc, natomiast duże raz na pół roku. Gra w ogóle się nie nudzi. Scenariusz można próbować przejść na kilka sposobów, różnymi taliami i z innym zestawem bohaterów. Istnieje możliwość porównania się z graczami z całego świata poprzez rejestrację na stronie FFG "Log quest" i zapisanie swoich statystyk z danej rozgrywki. Nawet losowość (dociąganie kart w poszczególnych fazach gry) jest tu zaprzęgnięta do budowania atmosfery grozy - zaraz wyskoczy jakiś potwór albo będzie miało miejsce jakieś dziwne zdarzenie. Kolejnym plusem jest jakość oraz wygląd samych kart - piękne grafiki dodatkowo budują klimat i nadają wyrazu grze.

Jednakże aby nie było tak wesoło muszę dodać, że przebrniecie przez zasady, jak również trudna w zrozumienia instrukcja do której istnieje oddzielny poradnik niestety burzy całościowy obraz (przynajmniej na początku). Gwarantuję jednak wspaniałą zabawę po przebrnięciu i oswojeniu się z tą rzeczywistością. Najlepszym przykładem jestem ja. Od czasu nabycia nie mogę zmrużyć oka bez partyjki we Władcę Pierścieni LCG. Idea żywej karcianki, czyli zestawu kart, które są regularnie wydawane bardzo przypadła mi do gustu.Możliwość stosowania różnych taktyk, brnięcie przez wyprawę nowymi zestawami kart (niekoniecznie z najnowszych dodatków), cała masa fanowskich wypraw ... po prostu musicie spróbować!Moja ocena:

W skali 1-10 daję tej grze 9. (ze względu na zawiłość zasad)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...