Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

sobota, 21 września 2013

U koryta

Zdjęcia wykorzystane w tym poście pochodzą ze strony wydawcy Bellringer. Niestety muszę uciec się do takiego szacher macher, ponieważ mój aparat uległ małej destrukcji i teraz jest na wymianie migawki.

U koryta

Wydawnictwo: Bellringer
Ilość graczy: 2-5
Wiek: 8+
Czas gry: 1-4h
Cena: ok 129zł


Co dostajemy w pudełku?
 • plansza do gry
 • 66 kart zagrywek
 • 42 karty ustaw
 • 18 kart liderów
 • 22 karty wydarzeń
 • 50 żetonów wciskaczy przycisków (w pięciu kolorach)
 • 180 żetonów poparcia (w 6 odmianach)
 • 3 duże żetony władzy (Laska Marszałka, Żyrandol Prezydenta i Koryto Premiera)
 • 3 żetony stanu państwa
 • żeton upływu czasu
 • 20 drewnianych pionków (w pięciu kolorach)
 • unikatowa kostka przygotowana przez pracownię Q-Workshop
 • instrukcja


O co w tym chodzi?

Satyryczna gra o stanie współczesnej sceny politycznej. Gracze wcielają się w liderów partii i starają się zgromadzić jak najwięcej poparcia różnych grup społecznych. W tym celu liderzy przemierzają Polskę odwiedzając różne miasta, prowadzą zażarte debaty i starają się przepchać różne ustawy. Jako pierwszy cel wyborczy musimy stoczyć bój o żyrandol prezydenta.Następnym krokiem jest koryto premiera.
Posiadając zaplecze prezydenckie i  możliwość Veta prawie staje się na wyciągniecie ryjka od koryta, a jednak inny polityczny lis może być szybszy! Ciekawym elementem jest Marszałek, który wskazuje co turę gracza rozpoczynającego. Można w ten sposób zaplanować ruch najgroźniejszego oponenta na właściwy moment. Marszałek jest funkcją przechodnią. Gracze aby zdobyć przychylność w poszczególnych regionach otwierają w nich swoje biura i walczą w debatach o już zajęte obszary. Rarytasem są głosowania nad ustawami, w których trzeba montować koalicje i kiwać swoich koalicjantów po wygranej. W grze najważniejszym celem jest zdobycie jak największej ilości żetonów poparcia i utrzymanie stanu państwa na właściwym poziomie.


Co o tym sądzę?

Na początku tematyka może wydać się odstraszająca. Grafiki, specyficzne dla gatunku, też mogą nie działać zbyt zachęcająco. Jednak gdy przełamiesz wstępne uprzedzenia, odkryjesz ciekawą i dość wymagającą grę. Grając musisz wcielić się w polityka i zapomnieć o sumieniu. Wylosowałeś socjalistę, ale w rzeczywistości jesteś prawicowcem. Cóż, zapomnij o tym na kolejne 2-3h. To i tak nic nie zmieni, a żetoniki poparcia musisz zdobyć. Przepchnij ustawę, którą w realnym świecie, gdybyś mógł, to wywaliłbyś do śmieci. Tocz debaty i kombinuj, żeby zdobyć jak najwięcej poparcia.
Grając nie można koncentrować się tylko na jednym sposobie pozyskiwania głosów. Nie tylko wpływy w miastach, nie samo nastawienie na debaty. Jeśli obierzesz tylko jedną ścieżkę, to przegrałeś. Trzeba walczyć na kilku frontach i budować kombosy, które w tej grze dają spore efekty.
Im więcej rozgrywek tym gra toczy się płynniej, bo znamy już wartość kart czy zagrań. Jeśli przy planszy zasiądą ograni z początkującym, to rozgrywka może być nieco frustrująca dla tych pierwszych. Trzeba pozwolić nowicjuszom na zapoznanie się z tekstami na kartach, luźne porównania i śmiechy z grafik.
Mnie bardzo zachwyca w tej grze kostka (Q-Workshop), zdecydowanie nadrabia w kategorii wykonanie gry. Karty po kilkudziesięciu rozgrywkach zaczynają się wycierać na krawędziach, więc należy kupić koszulki. Wypraska głęboka, ale z cienkiego plastiku. Żetony mogły by być nieco większe, a pudełko ze zdecydowanie twardszego kartonu. Jednak na to wszystko można przymknąć oko, bo jest to pierwsza gra tego wydawnictwa, a mechanika gry daje dużo zabawy. Zestawienie sposobu wykonania do ceny, wypada całkiem nieźle.
Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na drobne niedociągnięcia w jakości i zdecydujesz się zaryzykować zabawę w polityka, to gwarantuję pozytywne zaskoczenie. http://srebrnaigla.pl

1 komentarz :

 1. Zauważyłem że polskie takie gry klimatowe, z reguły maja takie grafiki klimatyczno- wiejskie jeżeli można tak to nazwać:)... Czy to kolejka, czy to Zakłady w lublinie, czy Wiochmeny:)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...