Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

piątek, 18 października 2013

Dixit 4


Tytuł

Wydawnictwo: Hobbity.eu
Ilość graczy: 3-6
Wiek: 6+
Czas gry: ok 30min
Cena: 75 - zł


Co dostajemy w pudełku?
  • 84 karty

O co w tym chodzi?

 Dixit 4 jest rozwinieciem Dixit'a o kolejne 84 karty. Rysunki są surrealistycznymi i fantazyjnymi dziełami sztuki. Karty te mogą być używane zarówno jako rozwiniecie gry podstawowej jak również stanowić odrębna grę bez konieczności posiadania podstawki (znajomość zasad - internet, a karta punktacji - zwykła kartka papieru).

Rozgrywka w Dixit: w każdej rundzie kolejny z graczy wciela się w rolę Narratora, wybierając jedną kartę z ręki. Następnie opowiada, śpiewa lub robi coś, co jego zdaniem może być skojarzone z jego kartą. Pozostali gracze wybierają jedną kartę ze swojej reki i podają do Narratora w tajemnicy. Narrator tasuje i rozkłada karty. Następuje głosowanie na kartę, którą opisywał narrator. Jeśli nikt lub wszyscy odgadną narrator nie otrzymuje żadnych punktów. Jeśli dana karta otrzymuje kilka głosów, zależnie od ilości przyznawana jest punktacja. Każdy gracz, który odgadł prawidłowo również punktuje. Po określonej liczbie rund, gracz z największą liczbą punktów wygrywa.


Co o tym sądzę?

Gra Dixit sama w sobie jest dość kontrowersyjną grą. Dlaczego? Dlatego, że jedni od pierwszego wejrzenia pałają do niej olbrzymią miłością, inni omijają ją dużym łukiem. Ma dozgonnych fanów i wita na niejednej imprezie dzięki czemu zabawa się rozkręca. Oczywiście wyciągając taką pozycję na stół musimy wiedzieć z kim gramy. Gra sprawdzi się w gronie ludzi z wyobraźnią, otwartych na zabawę.
Grafiki na kartach nie każdemu mogą przypaść do gustu, jednakże ich surrealizm daje duże pole do popisu w wymyślaniu historii i opowieści różnej treści.
Tabliczka znamionowa na opakowaniu informuje, że w grę można grać od 3 osób. Z własnego doświadczenia mogę śmiało powiedzieć, że nie ma się tym co zrażać. W dwie osoby też da się zagrać nieco tylko modyfikując zasady. W instrukcji każdy ze zgadujących dodaje swoją kartę do puli wyboru. W grze na dwie osoby pomijamy ten krok, a kartę wybiera się z 6 kart narratora. Jest to całkiem dobra alternatywa dla fanów Dixita i świetnie się sprawdza.


Gra dostępna od ręki w sklepie Gamiko

1 komentarz :

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...