Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

sobota, 12 lipca 2014

Plany Portalu na najbliższe pół roku?! Portalkon 4

Na 4 Portalkon'ie 12.07 Ignacy Trzewiczek ogłosił plany wydawnicze Portalu na drugie półrocze.

Będą to już w najbliższym  czasie:

Waleczne Pixele - niestety nie mogliśmy się do nich dopchać - premiera lipiec/sierpień. Trzewik zaprezentował ile pracy zlecił grafikowi - w prezentacji zawartych było około 15 różnych projektów kart, w związku z czym przesunęła się zapowiadana premieraImperial Settler's - murowany hit na miarę Robinsona ,przynajmniej dla nas (premiera na Gencon). Gra się na prawdę lekko, łatwo i przyjemnie - tak, jak obiecał Trzewik nie ma już zakazów i dużo łatwiej poruszać się po kartach dzięki temu, że ikony zostały zastąpione tekstem opisującym działanie! Świetna sprawa.
Również tak, jak w nowej edycji Robinsona, tu także są śliczne, fikuśne drewniane surowce.

Unita - bardzo ciekawa gra oparta na kościach. Każdy z 4 graczy posiada własną armię złożoną z czterech oddziałów po cztery kości (64 sztuki w pudełku). Poruszamy się nimi próbując dotrzeć do środka toru z jak największym zasobem kropek na kostkach. Ciekawy pomysł. Gra dająca dużo rozrywki i wymagająca sporo kombinowania.Heroes of Normandie - według opisu Trzewika gra przygodowa, którą wykorzysta do przerobienia na różne tematy, np Robinson, Czterej Pancerni, Hans Kloss...


Nowa fanowska armia do Hex'a: Uranum Miners - w testach u Michała Oracza, wyjdzie
w październiku

i dodatek do Tezeusza: Roboty - również w opracowaniu u Michała Oracza premiera na Essen.

Impreza na prawdę znakomita i warto na nią zawitać. W porównaniu do drugiej edycji przybyłych gości było przynajmniej 3 razy tyle. Byli również  uczestnicy, którzy przybyli zza granicy. Portalkon staje się międzynarodową imprezą. Gratulujemy!


Podczas konwentu Ignacy Trzewiczek razem z Michałem Oraczem oraz Marcinem Blachą prezentowali dawne dzieje Portalu. Każdy przedmiot wyciągnięty ze specjalnego pudełka Machina (które również ma swoją historię) nabierał życia. Można było się dowiedzieć, że Portal miał podpisany kontrakt z Knizią, jednak w związku ze zbiegiem okoliczności grę w nim zawartą wydała Lacerta, buu! Godzina zleciała, a chciałoby się więcej, ehhh. Następną prelekcję o tworzeniu gier miał Michał Oracz. Po godzinie 15 zaprezentowano planszowego Wiedźmina !!!Działał także sklepik, w którym zaopatrzyliśmy się w fikuśne drewniane surowce, nowy scenariusz oraz naklejki na piony do naszego ubogiego wydania Robinsona (nota bene szykuje się kolejne wydanie, ponieważ został nominowany do nagrody tym razem we Francji). Można było nabyć również książki Trzewika, podręczniki do RPG jak i pozostałe gry i dodatki Portalu.

Bardzo dziękujemy dla całej ekipy za gościnę na Portalkonie, na pewno zawitamy następnym razem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...