Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

środa, 27 marca 2013

Prawo Dżungli

Szykujecie imprezę? Tej pozycji nie może zabraknąć (zabrzmiało jak jakaś tandetna reklama :P)

Prawo Dżungli

Wydawnictwo: Week End Games Polska
Ilość graczy: 2-20
Wiek: 7+
Czas gry: 20 min
Cena: 29-34zł


Co dostajemy w pudełku?

  • 104 karty
  • drewniane berło
  • woreczek
  • instrukcja
O co w tym chodzi?


Jeśli słyszeliście o Jungle Speed, to już wiecie o co chodzi. Jeśli nie, to spieszę z objaśnieniem. Na środku stołu stawiamy berło. Rozsiadamy się wygodnie na krzesłach wokoło niego i każdy  z graczy dostaje +/- taką samą ilość kwadratowych kart. Na nich są różne symbole w różnych kolorach. Po kolei każdy z graczy odsłania po jednej karcie ze swojego stosu. Pamiętajcie, żeby zawsze odkrywać kartę od siebie! Wtedy nikt Was nie posądzi
o oszustwo.
Karty odkrywamy po kolei,
a każdy z graczy szuka
u przeciwników takiego samego symbolu jak na jego karcie. Gdy ktoś taki dostrzeże, łapie za berło
i (o ile się nie pomylił) przekazuje swój odsłonięty stos na spód kart gracza z takim samym symbolem. Proste? Wcale nie takie proste. Symbole są zwodniczo podobne do siebie, a karty na stole pojawiają się dość szybko. Czasem też trafi się karta specjalna i zmienia chwilowo reguły gry. Jest też niebezpieczeństwo pomyłki. Wtedy zbiera się wszystkie odsłonięte stosy.
Wygrywa ten kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.


Co o tym sądzę?

Ta gra na imprezę, w gronie osób, które lubią się bawić, jest po prostu obowiązkowa!
Wiem, że niektórzy uważają tę grę za podróbkę Jungle Speed. Może i tak jest, ale
po pierwsze, jest to polski produkt,
po drugie jest dwa razy tańsze niż JS, po trzecie wiele jest opinii mówiących, że jest trudniejsze od JS (jest to dużym plusem),po czwarte ( zauważyłam to w zaprzyjaźnionym sklepie z grami) zdecydowanie lepiej się sprzedaje w porównaniu z JS. Pomimo to każdy powinien opinię o wyższości jednej wersji nad drugą wyrobić sobie sam.
My zdecydowaliśmy się na Prawo Dżungli po tym jak sprezentowaliśmy tę grę kuzynce. Przez kilka tygodni odwiedzaliśmy się na wzajem i rozgrywaliśmy wielokrotne partyjki przy gromkich śmiechach, odgłosach pacnięcia w czoło i wyrywaniu sobie na wzajem berła z rąk. Zabawa przednia.
Jest też dostępny dodatek w cenie do 30zł. Dostajemy w nim dodatkowy kolor (różowy :)), dodatkowe symbole (można dostać oczopląsu), dodatkowe karty specjale,w sumie ok 80 kart i większy woreczek, żeby to wszystko pomieścić.


Moja ocena:

W skali 1-10 daję tej grze pełną 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...