Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

sobota, 16 marca 2013

ZnajZnak

ZnajZnak


Wydawnictwo: IPN
Ilość graczy: 1-16 par
Wiek: 10+
Czas gry: 15 min
Cena: 44-73zł


Co dostajemy w pudełku?

Pudełko sporo waży, bo ponad 2 kg. W środku dostajemy sporo papieru i tektury.
  • 132 karty do gry (z grubej tektury)
  • 133 karty pomocnicze z opisem znaków
  • instrukcja
O co w tym chodzi?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że gra jest idealna do wykorzystania na lekcjach historii i wos. Na każdej
z tekturowych płytek mamy ok 12 znaków związanych z najnowszą historią Polski. Każde dwie płytki mają dokładnie jeden znak wspólny, a grający muszą go znaleźć i nazwać (bądź wskazać w wersji łatwiejszej). Na rewersie każdej płytki znaki są podpisane i krótko scharakteryzowane. Gra przeznaczona jest do gry w parach (choć Ci co grali już do Dobble znajdą również sposób na grę w więcej osób na raz). Instrukcja podpowiada również wykorzystanie gry podczas lekcji, gdzie można skompletować nawet 16 par grających.
Dostępną jest również opcja gry quizowej. Do tego wykorzystujemy tzw. karty pomocnicze, które z jednej strony mają nadrukowany symbol, który pokazujemy zgadującym,a z drugiej jest dłuższy opis tego symbolu, który służy do skorygowania odpowiedzi lub wcześniejszego poznania tego znaku
i jego historii.

Co o tym sądzę?

Dla tych co kręcą nosem na historię Polski ta pozycja może się wydać nudna. Dodatkowo kolorystyka jest bardziej PRL'owska, ale wprowadzenie ożywczych kolorów moim zdaniem zabiłoby przejrzystość gry. Nie mniej jednak uważam, że jest to gra obowiązkowa dla każdej polskiej rodziny. Tym bardziej, że coraz mniej historii w szkole. Gra nie trwa długo i nie wymaga od początku pełnej znajomości przedstawianych znaków. Wręcz odwrotnie, można się przy jej pomocy wiele nauczyć i uzupełnić swoją wiedzę. Dużym plusem są tekturowe płytki, na których szukamy bliźniaczych znaków. Praktycznie nie do zdarcia. Karty pomocnicze są z kredowego papieru i bardzo czytelne. Jedynie waga gry jest powalająca :), ale to już sprawdźcie sami.


Moja ocena:

W skali 1-10 daję tej grze 8 (za dwie błędnie wydrukowane płytki)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...