Nasi partnerzy: Pasmanteria dodatki krawieckie - sklep internetowy

piątek, 28 czerwca 2013

Activity My First


Activity #My First#

Wydawnictwo: Piatnik
Ilość graczy: 3-16
Wiek: 4+
Cena: ok 60


Co dostajemy w pudełku?
  • 6 części planszy
  • 165 kart
  • 2 słonie
  • instrukcja


O co w tym chodzi?

Dwa spragnione słonie przemierzają dżunglę aby dojść do wodopoju. Jednak każdy kolejny ich krok zależy od dobrej odpowiedzi.
Każdy zna kalambury. Swego czasu w TV był o tej samej nazwie
bardzo popularny program. Tu zasady są podobne. Na karcie mamy rozmaite hasła przedstawione za pomocą zabawnych rysunków. Rysunki te są też podpisane dwujęzycznie (polski i angielski). Gracze w dwóch drużynach lub wspólnie próbują odgadnąć hasło, które jeden z uczestników zabawy przedstawia za pomocą rysunku, opisu słownego lub na migi. Po prawidłowej odpowiedzi drużyna przesuwa swojego słonia bliżej wodopoju.


Co o tym sądzę?

Rewelacyjna zabawa dla dużych i małych. Wspólna gra rodzinna dostarcza wiele zabawy i emocji.
Tor, po którym idą słonie można ustawić na dowolną długość, tym samym regulując czas gry.
Na każdej karcie jest hasło w języku polskim i angielskim. Za każdym razem kiedy moja 4,5 letnia niunia odgadnie co pokazujemy czy o czym opowiadamy, dodatkowo powtarza to słowo po angielsku. Jest zachwycona, a poświęcenie choćby 5 minut na grę, to żaden problem.
Można mieć drobne zastrzeżenia co do karty policjanta w zielonym mundurze (to takie niemieckie) i kolejarza, który wygląda raczej jak więzień w pasiakach. Jednak, to wszystko gdzieś się gubi w tych 165 kartach.
Co prawda na tabliczce znamionowej jest napisane, że gra jest od 3 osób, ale już w dwie jest to świetna zabawa. Pobudza dzieciaki do myślenia i kombinowania jakby tu opisać daną rzecz.
I do tego wszystkiego warto dorzucić, że wykonanie jest super, wypraska na wszystkie karty. Nawet słonie mają własne "łóżeczka".
Myślę, że każde przedszkole mogłoby mieć taką grę na stanie. Dzieciaki na 100% by na jej punkcie oszalały. No i godzina z głowy dla opiekunki ;)
Grę kupiłam w Gamiko.pl 

PS. Jutro jedziemy na PortalKON. Oczywiście zabieramy ze sobą Activity My First. Same karty zapakowane w jedną z moich mini torebek ;)


Moja ocena:

W skali 1-10 daję tej grze 10.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pozostaw ślad po sobie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...